V architektuře 21. století mají zelené střechy své pevné místo. Jsou estetické, ekologické a úsporné. Už dávno nejde jen o žádnou výzvu pro odvážné, zelené střechy po Česku přibývají jako houby po dešti. Svůj vliv na to jistě má i dotační program Nová zelená úsporám.

Máte starší plochou střechu a chystáte se ji rekonstruovat? Hydroizolace plochých střech je prvním krokem, pak můžete přidat ještě zelenou vrstvu. A proč?
Zelená střecha přináší řadu pozitiv
Jaké by to bylo si na střeše pěstovat jedlé plodiny? I tohle je možné, i když samozřejmě porost je vždy nutné vybírat s ohledem na podnebí a na to, jak jste ochotní se o zeleň starat. Jedlé plodiny vyžadují více péče než traviny. Odborníci jsou schopní zelené střechy navrhnout tak, aby byly téměř bezúdržbové. Záleží na vašich přáních.
Zelená střecha funguje jako výborná izolace, a to jak tepelná, tak hluková. Porost tlumí především nízké frekvence hluku. Zároveň také chrání samotnou střechu, prodlužuje její životnost. A tepelná izolace znamená, že zaplatíte méně za topení.
V neposlední řadě zelené střechy příznivě ovlivňují celé okolí. Přispívají k lepšímu klimatu, skýtají příjemný pohled, přináší kousek zeleně do betonového města. Tvoří biotop pro rostliny a živočichy, celkově zvyšuje estetickou úroveň stavby a její hodnotu. Jsou prevencí proti povodním, snižují zatížení kanalizace. Z vaší zelené střechy tedy prosperuje celá komunita.

S pomocí odborníků je zřízení zelené střechy hračkou
Na zelené střechy lze navíc využít státní dotace, získat lze až 800 Kč na metr čtvereční. Složité administrativy se nebojte, vyřídí ji za vás firma, která zelenou střechu realizuje. Tedy aspoň v případě, že se obrátíte na specialisty, jimiž jsou například ve firmě CZ ISOLATION. Firma realizuje izolace základů domu, izolace plochých střech, a právě také zelené střechy.